Награда за најбољег ученика Пољопривредне школе

„Радош Јовановић Сеља“ у Прокупљу

По први пут ове године у час првог доктора пољопривредних наука., установљена је и најбољим ученицима средњих пољопривредних школа у Србији додељена је диплома „Др Ђорђе Радић“.

Ову диплому, награду добила је и ученица средње пољопривредне школе у Прокупљу Маријана Пантић из села Гргуре код Блаца. Она је својим залагањем, трудом и радом кроз четворогодишње образовање успешно савладала све степенице и с поносом можемо рећи да је најбоља, а Пољопривредна школа која скоро 1 век образује децу на више профила и отвара им пут ка даљем напредовању и даље ће пружати кроз новији, савременији начин образоваља све могућности ка даљем напредовању.

Дипломе су доделили представници САНУ, Министарства Пољопривреде, Института за Примену Науке у Пољопривреди.

Маријана је од скоро бруцош на Технолошком Факултету Универзитета у Београду на одсеку Биохемиско инжињерство.

Маријани цео колектив жели успешан наставак школовања, да не заборави свој крај и да се након истог врати и дà свој допринос средини одакле је.

Пољопривредна школа

„Радош Јовановић Сеља“